Online Store System

مجلات خودگردان: ضامن سلامت و پایایی نشر

 

در یک اقتصاد بیمار وابسته به نفت، سرنوشت مجلات در گرو تغییرات سیاسی واقتصادی است. در مجلات روز دنیا مدل درآمدی نشر به دو صورت open access و closed access می باشد. در مدل اول، کلیه هزینه های نشر از نویسندگان و در مدل دوم، از خوانندگان تامین می گردد. انتشارات کوثر مفتخر است با ارائه سرویس های متنوع و به روز نشر، پس از طی یک دوره زمانی تعریف شده، و با کمک قراردادهای مشارکت و سرمایه گذاری، مجلات را از نظر مالی به سطح خودکفایی برساند

 

رویکرد عمده این انتشارات بر افزایش اعتبار علمی و استقلال مالی نشریات استوار است؛ و ماحصل تلاش اعضای هیات تحریریه و تیم کوثر، تداوم انتشار نشریات معتبر علمی، و قابلیت ایجاد درآمد برای اداره امور مربوط به نشر، و ارتقای کیفیت علمی نشریات است. استقلال مالی مجلات، به ویژه در شرایط کنونی دانشگاه های علوم پزشکی که با کاهش بخش اعظمی از بودجه پژوهشی خود مواجه اند، بیش از پیش حائز اهمیت و درخور توجه است.

 

هدف انتشارات کوثر کمک رسانی به مجلات برای افزایش اعتبار علمی و همچنین رسیدن به استقلال مالی، جهت جلوگیری از اعمال سلیقه ها در امر مدیریت علمی نشریات است.

 

تعریف خط مشی و برنامه استراتژیک و ایجاد زیر ساخت لازم برای دریافت حق تالیف از نویسندگان داخلی (با استفاده از شبکه شتاب) و یا خارجی (با استفاده از کارتهای اعتباری ، Credit Cards, Master or Visa card و PayPal) از مهمترین اصول مربوط به خودگردانی مجلات است که با راه اندازی سیستم تجارت الکترونیک کوثر هموارخواهد شد. در حال حاضر، مجلات نمایه شده این انتشارات، با پیروی از سیاست open access و دریافت Article Processing Fee، از محل چاپ مقالات به درآمدهای ارزی و ریالی متناسب با حجم فعالیت خود دست یافته اند. هدف غایی ما، استقلال مالی کامل مجلات پس از دو سال است. درآمدهای مذکور در 4 صندوق قابل دریافت می باشند.

 

Acceptance Fee -

Fast Track Fee -

Publication Fee -

English Editing Fee -

 

با کمک این سیستم همچنین مدیریت مالی و حسابداری نیز بطور کامل و برخط نیز امکان­پذیر خواهد بود.


برای درخواست این خدمات میتوانید با ارسال یک ایمیل به آدرس زیر

[email protected]

  و یا درج پیام در لینک درخواست خدمات با ما در تعامل باشید.